Logo

Tagline

Muzykoterapia

Kilka słów

Na temat muzykoterapii

To najbardziej popularna metoda arteterapii. Muzykoterapia jest wielopłaszczyznowym oddziaływaniem na duchowość i ciało. Muzyka towarzyszyła człowiekowi od początków jego istnienia w każdej cywilizacji. Daje możliwość aktywnego uczestnictwa w procesie tworzenia, bez oceniania zdolności i umiejętności. Nie chodzi w niej o doskonałe poczucie rytmu i piękny głos, chodzi o odczuwanie emocji i doświadczanie dźwięków, które wyzwalają chęć do działania, twórczy potencjał  i inicjują rozwój.  Możemy ją rozpocząć w każdym możliwym momencie życia. Zawiera formy  aktywne (muzykowanie, śpiew, praca z ciałem) i receptywne (relaksacja, masaż dźwiękiem, oddychanie, medytacja z dźwiękiem).

Nasze usługi

Terapia dźwiękiem metodą Petera Hessa

Jest skuteczną formą relaksacji, już po kilku sesjach przywraca naturalną harmonię organizmu, fizyczne rozluźnienie oraz pozytywne nastawienie do własnego ciała. Odprężenie wewnątrz przestrzeni dźwiękowej pomaga w uwolnieniu emocji i wyciszeniu umysłu.

Terapia jest realizowana w formie masaży dźwiękiem przy użyciu mis i gongów, w trakcie których instrumenty są układane na ciele pacjenta, wprowadzając w ciało częstotliwości i wibracje. Dźwięki wnikają w ciało, a piękne i przyjemne brzmienia tych niezwykłych instrumentów wprowadzają w stan odprężenia.

Koncerty relaksacyjne

Dla Ciebie

Umów się na terapię dzwiękiem

Zapraszamy do naszego Gabinetu i Warsztatów dla instytucji